1803 рік – заснування навчального закладу, який тоді носив назву Полонського двокласного фундушевого* сільського училища. Кошти на його відкриття та діяльність були надані з капітал, який заповів поміщик Валевський. За іншими данними Іозефіна Любомирська у цьому ж році також надала фундуш на повне утримання училища.

*Фундуш вид доброчинної пожертви на заснування і діяльність народного училища (школи).

До 1810 року, а також з 1832 по 1834 рік училище фактично не діяло.

1877 рік – проведено реорганізацію училища в школу.

1928 рік – школа стає семирічною та отримує нову назву «Полонська районова українська семирічна трудова школа». Для неї побудовано нове приміщення (зараз це хол, кабінет виховної роботи та сусідні із  ними навчальні класи першого та другого поверхів). На той час в закладі навчалося 293 дитини.

1933 рік – школі надається статус середньої у Полонському районі.

1972-1973 рік – до закладу добудовано західне і східне крило з 16 новими класами.

1983 рік – черговий етап розбудови приміщення школи. З’явилася нова триповерхова частина із їдальнею, спортзалом, бібліотекою та навчальними класами.

1992 рік – школа змінює назву на Полонську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів 1.

2000 рік – школа стає інноваційним закладом освіти нового типу: «Полонською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів 1, гімназією».

2004 рік – закладу надано статус гімназії*.

2022 рік – заклад перейменовано  в Полонський ліцей №1

*Гімназія    середній  загальноосвітній навчально-виховний заклад другого-третього ступеня, що забезпечує науково-теоретичну, гуманітарну,  загальнокультурну  підготовку  обдарованих і здібних дітей.