Здобувачі освіти,  працівники закладів освіти, а також внутрішньо переміщені особи, які тимчасово проживають на території Полонської міської територіальної громади, у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, мають можливість отримати психологічну допомогу та підтримку фахівців соціально-психологічної служби Полонського ліцею.

Тематикою  роботи психологічної служби є: «Психологічний супровід освітніх умов ліцею  для забезпечення ефективного особистісного розвитку  кожного учня»

Основна мета діяльності психологічної служби ліцею: виявлення та забезпечення оптимальних умов для позитивної взаємодії учасників освітнього процесу та  формування зрілої особистості, орієнтованої на розвиток своїх здібностей та потреб у самореалізації.

Важливими напрямами роботи є:
-  Допомога дитині в адаптації під час переходу з однієї вікової групи до іншої.
-   Психологічна підготовка дитини до школи.
- Робота з дітьми «групи ризику» (такими, що мають проблеми в навчанні, порушення поведінки, емоційні розлади).
- Превентивне виховання, метою якого є формування в учнів орієнтації на здоровий спосіб життя та захист психологічного здоровя.
-  Розвиток особистісної зрілості та соціальної компетентності гімназистів.
-   Робота з обдарованими дітьми.
-    Профорієнтаційна діяльність

Завдання психологічної служби ліцею:

- Допомогти кожній людині пізнати себе, розібратися в причинах власних труднощів і побудувати план вирішення актуальних проблем.

- Сприяти вирішенню конфліктних ситуацій і налагодженню відкритих  відносин з іншими людьми.
- Допомогти позбавитися надмірної тривоги, сором’язливості, сконцентруватися на позитивних емоціях.
- Навчити оптимально витрачати власні ресурси для ефективного навчання та підвищення стресостійкості .
- Розвиток психологічної компетентності (психологічної культури) учнів,  батьків , педагогів

Гончаренко

Ніна Юріївна -

психолог ліцею

Поради вчителям у роботі
 Рекомендації вчителям-предметникам у роботі з учнями 1-х класів ліцею
 Психологічний захист, його призначення та види
 Організація роботи шкільного практичного психолога
 Думки великих на щодень
    Ефективне виховання без покарань

Як заспокоїти дітей під час війни?

Молодший шкільний вік
Поради психолога
Рекомендації психолога батькам першокласників
Пам’ятка батькам першокласників-ліцеїстів
Чому слід дотримуватись обіцянок
Розміри особистої просторової території людини

Правова допомога онлайн #13: Мультфільм "Булінг у шкільному колективі"

Про кібербулінг для підлітків. Серія 1 — Що таке кібербулінг?

Про кібербулінг для підлітків. Серія 2. Як відбувається кібербулінг

Про кібербулінг для підлітків. Серія 3. Що робити жертві кібербулінгу

Про кібербулінг для підлітків. Серія 4 — Як допомогти другу-жертві?