5 жовтня в гімназії  відбулась міжшкільна літературна конференція, присвячена 120-ій річниці від дня народження геніального російського поета С. О. Єсеніна. Учасники  конференції, а це були учні гімназії, Полонських ЗОШ І-ІІІ ст. №2, №4, №6, Великокалениицької ЗОШ І-ІІІ ст., Микулинської та Червонівської ЗОШ І-ІІ ст. розповіли про життя і творчість поета, звучали вірші та романси.

Милуючись особливостями селянського життя, картинами природи, Єсенін намагався не просто донести до читача свою радість від їхнього споглядання, а й передати, заразити його відчуттям краси життя.

Єсенін шукає те, що дасть йому можливість «і в щастя ближнього повірити». Цим він оцінює життя. І цим самим наповнює вірші високим гуманістичним сенсом. Ще одна важлива риса поезії Єсеніна — повне злиття з народним життям. Рідна земля дала йому найбільше — народний погляд на життя, наділила народною мудрістю, тими уявленнями про добро і зло, правду та кривду, щастя та нещастя, які вироблялись народом впродовж віків. Йому не потрібно було шукати ключ до душі народу — він сам був одним з її носіїв.  Ці головні ідеї звучали впродовж виступів учасників конференції. У сучасному світі, нажаль, мало таких прекрасних поетів, які заставляють нас думати, співпереживати, радіти життю. Ми любимо Єсеніна за його життєлюбство, радість та прагнення оновити світ. Його творчість завжди буде спонукати людей бути кращими і любити один одного.