"Зоре моя вечірняя, зійди над горою..." - писав поет, звертаючись до невідомості. І його зоря зійшла і буде вічно освітлювати шлях українського народу. Бо Він борець, пророк, служитель нації.

Щороку 9-10 березня Україна відзначає дні пам'яті Тараса Шевченка. В Полонській гімназії тривають Шевченківські дні.  Шануємо Великого Поета, бо йому вдалося неможливе для того часу. Духовну велич і красу українського слова він підніс на найвищу височінь, і голос його до нас лунає крізь століття.  З цієї нагоди сьогодні пройшла лінійка для здобувачів освіти 4 - х гімназійних класів. Лінійку підготувала та провела вчитель української мови та літератури  Наталя Василівна Огойко.

Наразі учні 5-х класів гімназії працюють над поглибленим вивченням творчості митця. Результатом їхньої роботи стали  лепбуки «Життєвий і творчий шлях Великого Кобзаря». Проект реалізовано  з ініціативи вчителя української мови та літератури Оксани Вікторівни Молодожені.

До вшанування творчості Тараса Шевченка долучились здобувачі освіти початкових класів гімназії. Педагогами проведено:  виховні години, на яких декламувались вірші Кобзаря,  фрагменти його знаменитих творів, вікторини, конкурси знавців біографії Шевченка. Шкільною бібліотекою  підготовлено  перегляд книжкової виставки «Свого сина пам'ятає Україна".

За мотивами творчості  Великого Кобзаря пропонуємо  вірш  "Тополя". Виконавці: педагог-організатор Ярослав Олійник та учениця 7-А гімназійного класу  Софійка Петрук. Звукорежисер: Олександр Гоца. Монтаж: заступник голови учнівського самоврядування гімназії Софійка Карнаух.