Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 № 931 «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек» в Україні з 01 по 31 жовтня 2020 року в Полонській гімназії  проведено Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек.
При підготовці заходів бібліотечні працівники  гімназії  керувались  запропонованими рекомендаціями Державної  наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» та  Державної  науково-педагогічної  бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського щодо проведення у 2020 році Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів»
Глобальна екологічна криза, в умовах якої ми живемо, є наслідком впливу багатьох чинників і насамперед споживацького підходу до природи. Але є ще одна, чи не найсуттєвіша причина екологічної кризи, – це глибоке падіння духовності та моралі, низький рівень екологічної освіти і виховання, загалом екологічної культури переважної більшості мешканців планети. Зважаючи на це, підготовка громадян із високим рівнем екологічних знань, екологічної свідомості та культури на основі нових критеріїв оцінки взаємовідносин людського суспільства й природи має стати одним з найпотужніших важелів у розв’язанні надзвичайно гострих екологічних і соціально-економічних проблем сучасної України.
Головна мета Всеукраїнського місячника – привернення уваги до екологічних проблем і активізація роботи бібліотеки з екологічної просвіти підростаючого покоління спільно з учасниками освітнього процесу.
Згідно затвердженого плану шкільна бібліотека гімназії (завідуюча Боженко Ніна Іванівна) спільно з педагогічними працівниками, класними  керівниками, за сприяння учнівського парламенту та участі  здобувачів освіти  провели цикл заходів:
1.Загальношкільна тематична виставка «Я бережу твою природу, бо в мене, земле, ти одна…»-протягом місяця.
2. Екологічні подорожі «Золоті барви осені» 1 – 11кл.