Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Унікальність історії нашого народу полягає в тому, що в козаччині виявлявся потяг до волі наших предків. Щоб виявити, наскільки великим був вплив козацтва на історію України, вчитель історії Коблай Олег Миколайович та учні 4-В класу гімназії провели вікторину «Чи знаєш ти історію козацтва?»