В Україні стартував набір у 1 клас за новими правилами подачі документів. У першу чергу зараховуються діти, які проживають на території обслуговування закладу освіти.  Правда, йти до школи за місцем прописки зовсім необов'язково. Батькам можна подати документи дитини в будь-яку іншу школу, що їм сподобалася, ось тільки зараховувати "чужинців" з інших районів будуть за залишковим принципом на вільні місця. Ось і виходить, що до школи за місцем проживання дитина потрапить гарантовано, а до будь-якої іншої - вже як пощастить.