Лейтмотивом інтегрованої конференції «Знати сьогодні, щоб жити завтра» стали слова: “Чотири страшні літери – СНІД».

«СНІД поширюється по світу зі швидкістю якщо не вибухової, то вогняної хвилі» (Н. Чайма). Тому основною метою було сформувати в старшокласників розуміння власної відповідальності стосовно ризику інфікування.

СНІД – чума 21 ст. Все людство розуміє небезпеку смертоносної хвороби і застерігає: «Будьте пильними, володійте знаннями та інформацією, як вберегтися від цього лиха», оскільки багато навіть дуже відомих людей світу померли саме від СНІДу.

У Берліні прокладена алея «Роздолля роздумів», на кам’яних плитах якої вирізьблені прізвища людей, чиї імена поєднує одне: вони досягли успіху (музиканти, філософи, актори …), але стали жертвами страшної хвороби.

Отож, як вберегти  себе від страшної  хвороби, як не впасти у відчай, якщо раптом це сталось?.. На ці та подібні питання шукали відповіді учні 6-х класів гімназії та вчитель зарубіжної літератури Березова Світлана Євгенівна 1 грудня під час проведення конференції.

Заключним акордом заходу стала презентація книги С. Талан «Коли ти поруч», зміст якої є доповненням усього вищесказаного. А ще ця книга дає поради, як не зламатися, коли спіткала страшна хвороба, як ставитися до ВІЛ-інфікованих …

Пам’ятайте: лише здорова людина відчуває себе повноцінною особистістю. Лише здорова людина приносить користь суспільству.