Суспільство і в економічному, і в соціальному аспектах все більше залежить від нових наукових  знань та нових наукових технологій. Для забезпечення сталого розвитку такого суспільства необхідне збільшення кількості високоосвічених та високопрофесійних фахівців, здатних проводити наукові дослідження та здобувати нові знання в різних галузях науки. Внесок жінок в науку незвичайно великий, багато хто з них заплатив своїм здоров’ям і життям за прагнення і завзятість в дослідженнях.  Жінки, про яких говорили 27 квітня на учнівській конференції «Жінки в хімії та фізиці» учні 5-А класу гімназії та вчитель фізики Шерммер Алла Миколаївна, власноруч створили своє життя. Життя, з якого можна і потрібно брати приклад.